Головна / Публікації / Відбулись збори громадян по громадському обговоренню добровільного об’єднання територіальних громад

 

29 січня 2017 року в Будинку культури села Стопчатів відбулись збори громадян по громадському обговоренню про добровільне об’єднання територіальних громад.

Запрошені на збори:

  • представники громадської організації «Офіс реформ» Руслан Володимирович Панасюк та Марія Петрівна Баран.
  • сільські голови сіл Уторопи, Текуча, Лючки, Люча які повинні ввійти в ОТГ.

Присутні:

  • Стопчатівський сільський голова Андрійчук І.В.
  • Секретар Стопчатівської сільської ради – Клевець Г.Ю.
  • Депутати Стопчатівської сільської ради та члени виконкому сільської ради.

Обговорення про добровільне об’єднання  територіальних громад в територіальну громаду з центром у селищі Яблунів.

Обговорення розпочинає Стопчатівський сільський голова Андрійчук І.В. який сказав про дві територіальні громади – Печеніжинську та Космацьку.
При об’єднанні територіальних громад в кожному селі будуть працювати школи, медпункти, які будуть фінансуватись державним бюджетом.

Виступив представник громадської організації «Офіс реформ» – Руслан Володимирович Панасюк, який сказав, що в нашій області сформовано декілька територіальних громад – Печеніжинська, Верхнянська, Тлумацька, Космацька, формується Олешанська громада.

В об’єднаній територіальній громаді буде більший фінансовий ресурс, чим в сільських радах. В Україні заплановано сформуватись 1500 громад. Повинні пройти реформи в медицині та освіті. Кожне село повинно подавати в ОТГ свій план економічного розвитку села.

Виступила представник громадської оргагнізаціїї «Офіс реформ» – Марія Петрівна Баран, яка сказала, що є два варіанти об’єднання: 1 – добровільний; 2 – закон про адміністративний устрій.

Виступив Макарчук Н.М., який запитав, які переваги при об’єднанні сіл; Баран М.П.: При об’єднанні громад в кожному селі буде обраний сільський староста, який буде проводити реєстрацію народження дітей, шлюбів, реєстрацію смертей, буде проводитись видача довідок.

Кожне село повинно написати свій Статут територіальної громади кожного села.

В кінці громадського обговорення складено лічильну комісію в складі депутатів Макарчука Н.М.. Матійчука М.В. Долішняк Г.Ю. для підрахунку голосів;

  • за об’днання села в одну територіальну громаду із центром в селищі Яблунів – близько 300 присутніх в залі;
  • проти в об’єднану територіальну громаду із центром в селищі Яблунів – 9 присутніх в залі.

Сільський голова Андрійчук І.В. подякував усім присутнім в залі за участь в громадському обговореннні та запросив усіх присутніх на сільську Розколяду.

 

Відео заходів 

Share This

 
 

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *