Головна / Публікації / Районний семінар у Стопчатові

 

На базі Будинку культури с. Стопчатова відбувся районний семінар клубних працівників з вокально-хорового жанру. У ньому взяли участь керівники народних аматорських колективів і директори будинків культури Косівщини.

Варто зазначити, що захід мав поважне представництво. Його ведуча, — завідувач РО.МЦ «Культура Косівщини» Лариса Березка найперше запросила до слова місцевого священика. Настоятель церкви св. Миколая, що у с. Стопчатові, о. Володимир співпрацює з духовним хором, який є у селі, і дуже доречною була його проповідь про важливість культури у житті кожної людини, для розвитку суспільства і держави.

А розпочав свою роботу районний семінар з виступу головного спеціаліста відділу культури, національностей та релігій РДА Василя Павлюка. Вітав його учасників і Стопчатівський сільський голова І.Андрійчук. Іван Васильович у цьому середовищі своя людина, адже працював у сфері культури, знає усі потреби і проблеми і, як сільський голова, допомагає вирішувати їх.

Директор Косівського районного будинку культури, заслужений працівник культури України Василь Звіздарик вів мову про значення вокально-хорових колективів у культурно-просвітницькій роботі. Логічним продовженням цієї теми був виступ провідного методиста обласного науково-методичного центру «Культура Прикарпаття» управління культури, національностей та релігій ОДА С.Лищйшин. Світлана Дмитрівна зосередила увагу на підборі репертуару для аматорських вокально-хорових колективів, що є особливо важливим, а також зазначила, що працівники культури Косівщини мають вагомі творчі досягнення. Адже у районі є 18 колективів, які на належному виконавському рівні успішно працюють у вокально-хоровому жанрі. І в цьому мали можливість пересвідчитися учасники семінару. Усіх буквально зачарували виступи народних аматорських хорів духовної пісні (чоловічого і жіночого) Стопчатівського БК (керівники Петро Паланюк і Мар’яна Будзан), у виконанні яких звучали твори духовної тематики. Ці колективи є лауреатами багатьох всеукраїнських оглядів-конкурсів і фестивалів, учасниками багатьох концертів, які проводились у Косові та населених пунктах району. Емоційно й натхненно читала вірші директор Стопчатівського будинку культури Оксана Морикіт.

Звичайно, у програмі районного семінару було передбачено і практичне заняття. Керівник народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Мальви» Стопчатівського БК Олеся Шкрібляк провела показовий урок з вивчення вокального твору «Моя земля» (вірш М.Сингаївського, музика В.Звіздарика). У репертуарі НАЖВА «Мальви» учасники семінару почули і побачили прекрасне виконання творів патріотичної тематики, ліричні та народні пісні. А коли на сцену вийшов фольклорний гурт «Копанецькі молодички» (керівник Ірина Ткачук) з музично-театралізованою композицією «Якщо гуляти, то до ранку — якщо кохати, то до останку», зал вибухнув шквалом оплесків і засяяв теплими й щирими усмішками глядачів.

Здавалось би, що семінар — справа буденна і звичана. У Стопчатові він був цікавим з багатьох аспектів, зокрема показав, що фахівці зі сфери культури завжди у творчому пошуку. Та найголовніше, що це та сфера, яка чи не найбільше возвеличує Косівщину на сценах різних рівнів, робить наше життя яскравим, прекраснішим. Бо глядач слухає концертні номери, але не завжди знає, яка праця криється за цими виступами.

Ігор Сусак
«Гуцульський край», №50, 23.12.2016 року

 

Share This

 
 

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *